Nowoczesne zbiorniki na AdBlue wyposażone są w szereg komponentów i akcesoriów, które nie tylko wpływają na komfort i wygodę ich użytkowania, lecz także na ich funkcjonalność i niezawodność. Mogą być to zarówno systemy wykrywające nieszczelności, jak i zaawansowane technologicznie układy wentylacyjne i grzewcze. O zarządzaniu ogrzewaniem i wentylacją zbiorników na AdBlue opowiadamy w poniższym wpisie.
Dlaczego warto przechowywać AdBlue w ogrzewanych i wentylowanych zbiornikach?
Choć AdBlue jest nietoksyczną i nieszkodliwą substancją, wszystkie osoby, które zajmują się jego magazynowaniem, zobowiązane są do przestrzegania zaleceń dotyczących bezpieczeństwa oraz czystości płynu. Zbiorniki na AdBlue muszą więc być wykonane ze specjalnego materiału, a ich konstrukcja oraz specyfikacja musi odpowiadać bezpośrednio właściwościom cieczy. Niektóre z nich wyposażone są w dodatkowe technologie, które utrzymują AdBlue w odpowiednich warunkach. Zarówno skrajnie niskie, jak i wysokie temperatury negatywnie wpływają na właściwości AdBlue. Bez systemów ogrzewania i wentylacji ochrona płynu przed wpływem czynników zewnętrznych jest niemal niemożliwa.
W co wyposażone są zbiorniki na AdBlue z wentylacją i ogrzewaniem?
Zbiorniki na AdBlue wyposażone w wentylację i ogrzewanie mogą mieć konstrukcję jedno lub dwupłaszczową. Najczęściej posiadają odpowietrzniki, przepływomierz tłokowy, termostat sterujący ogrzewaniem, filtr oraz wyłącznik. Nowoczesne systemy zainstalowane w zbiornikach na AdBlue umożliwiają wykonywanie precyzyjnych pomiarów cieczy oraz zapewniają zdalny dostęp do wszystkich niezbędnych danych.
Sterowanie ogrzewaniem i wentylacją w zbiornikach jest bardzo łatwe i intuicyjnie, a w niektórych modelach można zarządzać parametrami także zdalnie. Dzięki temu możliwe jest swobodne dostosowanie temperatury zbiornika do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. To z kolei gwarantuje czystość, trwałość oraz utrzymanie odpowiednich właściwości AdBlue.