AdBlue to substancja, która wykorzystywana jest w pojazdach wyposażonych w silniki wysokoprężne. Jej zadaniem jest rozkładanie i neutralizacja szkodliwych tlenków azotu. Używana jest zarówno w samochodach osobowych, jak i w pojazdach wykorzystywanych na budowie czy w gospodarstwie rolniczym. AdBlue, ze względu na swoją specyfikację, musi być przechowywany w odpowiednich zbiornikach – podpowiadamy, kto powinien w nie zainwestować!
Czym charakteryzują się zbiorniki na AdBlue?
AdBlue jest substancją, która nie wykazuje szkodliwości zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla ludzi, którzy pracują w jego otoczeniu. Charakteryzuje się jednak silną podatnością na korozję, dlatego – aby zabezpieczyć ją przed utratą swoich właściwości – powinna być przechowywana w specjalnych zbiornikach. Są one wykonane z polietylenu, czyli bardzo trwałego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na czynniki zewnętrzne, takie jak skrajne temperatury, promieniowanie UV, a także korozję.
Zbiorniki do AdBlue dostępne są w wielu wariantach pojemnościowych, a ich niewielka masa ułatwia transportowanie i przenoszenie. Niektóre z nich zbudowane są w oparciu o konstrukcję dwupłaszczową, oznacza to, że wykonane są z dwóch warstw polietylenu, pomiędzy którymi znajduje się wolna przestrzeń. W razie nieszczelności płaszcza wewnętrznego, to właśnie do niej przedostaje się substancja. Zbiorniki do AdBlue ponadto często wyposażone są w dodatkowe komponenty, które zwiększają wygodę magazynowania, takie jak wskaźniki napełnienia, pompy zatapialne, przepływomierze, a także izolacje termiczne płaszczy wewnętrznych.
Kto powinien zainwestować w zbiorniki do AdBlue?
AdBlue może być przechowywany przez długi czas, a jego odpowiednie magazynowanie gwarantuje utrzymanie właściwości substancji. Zbiorniki stanowią więc idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują stałego dostępu do AdBlue. Znajdą one zastosowanie w gospodarstwach rolniczych, gdzie wykorzystywane są maszyny z silnikiem Diesla, lecz także w firmach transportowych czy budowlanych oraz na stacjach benzynowych, które zajmują się dystrybucją substancji. Możliwość zakupienia dodatkowego dystrybutora umożliwi z kolei jej swobodne czerpanie. Ze względu na zaostrzające się normy dotyczące emisji spalin, zbiorniki na AdBlue często wykorzystywane są także przez osoby prywatne, które chcą uniezależnić się od wahających się cen.
Niezależnie od zastosowania, warto pamiętać, aby zawsze inwestować w wyroby pochodzące od zaufanego i rzetelnego producenta. Choć AdBlue nie jest substancją szkodliwą, nieodpowiednie magazynowanie może negatywnie wpłynąć na jej właściwości.