Dystrybutory do paliw znajdują zastosowanie zarówno na komercyjnych stacjach paliw, jak i przez przedsiębiorstwa, w tym m.in. firmy transportowe czy gospodarstwa rolne. Każdy rodzaj dystrybutorów zaprojektowany jest w taki sposób, aby przy minimalnym wysiłku i umiejętnościach użytkownicy mogli je obsługiwać. Ich bieżąca eksploatacja także wymaga zaangażowania ograniczającego się do niezbędnego minimum. W tym wpisie wyjaśnimy, czy i jakie czynności konserwacyjne są zalecane w przypadku dystrybutorów do paliw.
Konserwacja dystrybutora paliw — najważniejsze zalecenia
Współczesne dystrybutory paliw dostępne w naszej ofercie wykazują ograniczone wymagania z zakresu konserwacji. Trzeba jednak pamiętać o podstawowych czynnościach konserwacyjnych, które mogą mieć bezpośredni wpływ prawidłowe i bezpieczne działanie urządzeń.
Kluczowe znaczenie odgrywa regularne dokonywanie przeglądów technicznych. W ramach tych działań należy skontrolować wydajność pompy, a w razie stwierdzenia usterek dokonać jej naprawy. Konserwacja obejmuje też wymianę (ewentualnie naciągnięcie) pasków klinowych oraz wymianę filtrów dystrybutorów. W uzasadnionych przypadkach należy dokonać wymiany innych komponentów, takich jak m.in. węże, złączki obrotowe na wężach, wlewki pistoletu, uszczelki. Powinno być też wykonane czyszczenie sitek przepływowych przy pistoletach.
W ramach stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości lub objawów awarii niezbędne jest niezwłoczne wyłącznie dystrybutora z użycia i usunięcie wszelkich nieprawidłowości przez doświadczonych fachowców.
Dystrybutory paliw w naszej ofercie
Nasza firma dostarcza zaawansowane technologicznie dystrybutory paliw, w tym dystrybutory wiszące i stojące, a także dystrybutory z legalizacją MID wykorzystywanych w komercyjnych stacjach paliw. Zapewniamy przy tym fachowe doradztwo i udzielamy wszelkich niezbędnych informacji dotyczących m.in. prawidłowej eksploatacji i konserwacji tych urządzeń.
W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z pracownikami FHU MiM Zbiorniki ze Szczecina.